Discussie: Factuur zonder BTW
Los bericht bekijken
  #3  
Oud 15 januari 2008, 23:01
Myrax Myrax is offline
Veteraan
 
Geregistreerd: 23 augustus 2007
Berichten: 222
Standaard Re: Factuur zonder BTW

Hoi Linda, om te beginnen: ik geloof dat als je zo af en toe eens een training geeft je sowieso niet BTW-plichtig bent, maar daar weet ik het fijne niet van.
Ik kan zo ook niet overzien hoeveel cursussen je gaat geven.

Als je regelmatig trainingen geeft en dit dus doet als ondernemer zijnde, dan zegt de website van de belastingdienst onder meer het volgende:

Niet vrijgesteld

Cursussen die niet in de eerste plaats zijn gericht op de vervulling van een beroep, vak of betrekking of die niet zijn gericht op het functioneren in een (toekomstige) werkkring, vallen buiten de vrijstelling. Zo geldt de vrijstelling niet voor cursussen die een vrije-tijdskarakter hebben en cursussen die in de eerste plaats zijn gericht op de verwerving van vaardigheden in de persoonlijke levenssfeer. Voorbeelden van dergelijke cursussen zijn:
  • opleiding voor het rijbewijs B-E;
  • anti-slipcursussen;
  • bloemschikcursussen;
  • tekencursussen en dergelijke;
  • cursussen voor bedrijfshulpverlening;
  • cursus EHBO, LEH (levensreddend) of HUV (bedrijfshulpverlening) tenzij een zodanige cursus een onderdeel is van een beroepsopleiding;
  • cursus/begeleiding van 'herintreders' op de arbeidsmarkt;
  • cursus bewegingsleer T'ai Chi'uan;
  • opleiding tot lotusslachtoffer door Lotuskringen.
Het hangt er dus ook vanaf welk doel je met je cursussen hebt (beroepsopleidend of niet).

Je kunt hier meer over lezen op de volgende links:

http://www.belastingdienst.nl/zakeli...l#P2641_307186

http://www.belastingdienst.nl/zakeli...l#P2613_302896

Ik geef zelf (automatiserings)trainingen en deze zijn voorlopig nog niet verplicht vrijgesteld. Ik reken dus wel BTW omdat ik dan ook maximaal kan profiteren van BTW-aftrek.
Stel dat je 40% van je omzet BTW-plichtig bent en 60% niet, dan mag je in dit voorbeeld slechts 40% van de BTW van je totale inkoop terugvragen. Dat is waarom ik er voor kies om maximaal BTW te vragen.

Succes!
__________________
Rixter Algra
Met citaat reageren