Discussie: Inkomstenbelasting Enkele vragen
Los bericht bekijken
  #3  
Oud 20 oktober 2009, 13:03
Marcelot Marcelot is offline
Seniorlid
 
Geregistreerd: 25 september 2009
Berichten: 89
Standaard Re: Enkele vragen

De omzetbelasting is een zakelijke belasting en die betaal je eens per kwartaal of eens per jaar (ooit wellicht eens per maand). Hoeveel je aan omzetbelasting moet betalen kun je zelf in de gaten houden, door de btw van je uitgaande en binnenkomende facturen te checken (indien uitgaand > binnenkomend dan betaal je uitgaand - binnenkomend, indien binnenkomend > uitgaand dan kun je uitgaand - binnenkomend vorderen = leuk).

Inkomstenbelasting betaal je altijd, maar als je een eenmanszaak bent dan is dat geen zakelijke belasting. Dus dat verklaart waarom die niet op de lijst staat die je krijgt als ondernermer. Als je een eenmanszaak hebt dan bepaal je je aan het eind van het jaar je winst (uiteraard is het handig om dat per kwartaal te doen maar dat is niet verplicht) en dat is jouw persoonlijke inkomen. Iedereen moet jaarlijks inkomstenbelasting aangeven en daarop kun moet dus je winst noteren als jouw inkomen.

Wat je jaarlijks aan inkomstenbelasting moet betalen kun je uitrekenen, maar dat is best lastig, omdat er allerlei aftrekmogelijkheden zijn, zoals zelfstandigenaftrek en allerlei heffingskortingen (die zijn dus goed). Dus je betaalt altijd minder dan de percentages van de schijven. Mijn ervaring is dat als bijvoorbeeld 12.000 winst per jaar blijft dat je eigenlijk niets hoeft af te dragen. Ga je naar 24.000 of naar 36.000 dan betaal je jaarlijks enkele duizenden euros. Stapsgewijs wegen de kortingen minder en kom je dus in de buurt van de percentages van de schijven. Ik zou zeggen: zet wat opzij als je inkomsten hebt en dan zie je vanzelf wat je in april moet betalen.
Met citaat reageren