Home Starten Bedrijfsvoering Marketing Ontwikkelen Netwerken Forum
Home

RSS
Ga terug   Lancelots Forum - Voor freelancers > Bedrijfsvoering > Belasting

Mededelingen

Belasting Inkomstenbelasting (winst uit onderneming en resultaat uit overige werkzaamheden), omzetbelasting (btw), vennootschapsbelasting.

Bekijk resultaten enquête: Mijn thuis-internetverbinding is
op de zaak en gebruik ik nooit prive 0 0%
op de zaak en gebruik ik WEL prive 6 60,00%
gewoon voor prive gebruik. 4 40,00%
Aantal stemmers: 10. Je mag niet stemmen in deze enquête

 
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
Prev Vorig bericht   Volgende bericht Next
  #4  
Oud 10 april 2008, 20:52
Marjan Marjan is offline
Veteraan
 
Geregistreerd: 25 maart 2007
Berichten: 915
Standaard Re: Internet zakelijk aanschaffen , maar ook prive gebruiken

Feitelijke verhouding prive/zakelijk gebruik vaststellen is bijna onmogelijk. Ik doe het als volgt: omdat ik 8% van de energiekosten doorbereken aan de zaak (volgens mijn accountant een alom geaccepteerd percentage) bereken ik omgekeerd 8% van mijn zakelijke internetabonnement door naar prive.
Ik moet er wel bij zeggen dat ik geen thuiswonende kinderen heb, ikzelf nauwelijks prive gebruik maak van internet en mijn partner zo nu en dan.
Formeel kun je volgens de fiscus het internetabonnement (evenals andere zaken als energiekosten e.d.) in een eigen woning niet doorberekenen aan de zaak als je geen zelfstandige werkruimte hebt. Hierover heeft Hof Den Bosch zich echter nog niet zo lang geleden anders uitgelaten, wachten zal zijn op een uitspraak van de Hoge Raad en dat kan nog wel een poosje duren.
Met citaat reageren
 

Favorieten/bladwijzers

Discussietools Zoek in deze discussie
Zoek in deze discussie:

Geavanceerd zoeken
Weergave

Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie

Soortgelijke discussies
Discussie Auteur Forum Reacties Laatste bericht
Greenwheels zakelijk of privé abonnement nemen? Claudia C Al die andere praktische dingen 4 15 maart 2008 21:37
Vaste projectenprijs, de voor- maar ook de nadelen NowHow Omgaan met opdrachtgevers 6 19 september 2007 11:35


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 13:56.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Lancelots Copyright © 2006-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon