Home Starten Bedrijfsvoering Marketing Ontwikkelen Netwerken Forum
Home

RSS
Ga terug   Lancelots Forum - Voor freelancers > Bedrijfsvoering > Belasting
Registreer Weblogs FAQ Netwerk Berichten van vandaag Zoeken

Mededelingen

Belasting Inkomstenbelasting (winst uit onderneming en resultaat uit overige werkzaamheden), omzetbelasting (btw), vennootschapsbelasting.

 
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
Prev Vorig bericht   Volgende bericht Next
  #2  
Oud 30 maart 2008, 22:40
Marjan Marjan is offline
Veteraan
 
Geregistreerd: 25 maart 2007
Berichten: 915
Standaard Re: Drie vragen mbt inkomstenbelasting

Dag Mik,

Ik zal proberen e.e.a. te verduidelijken voor je:

1. Na indiening van je aangifte IB (= aanslagbelasting) moet je gewoon wachten tot de inspecteur een (voorlopige) aanslag oplegt, deze moet je dan betalen. Normaliter heb je hier twee maanden de tijd voor.

2. Als je je domein bij de BD zo hebt ingesteld dat je een email ontvangt als men aangiftes van jou binnen krijgt, krijg je deze ook als je accountant een aangifte voor je binnen doet. Je kunt ook inloggen op het beveiligde gedeelte en kijken of de IB aangifte al is ingediend. Overigens hebben accountants in de regel standaard uitstel voor het indienen van aangiftes. Als je hierover niets hebt afgesproken met hem moet je niet vreemd opkijken als jouw aangifte pas over een jaar wordt ingediend.

3. Ik zou niet weer een machtigingsformulier insturen maar even bellen met de Belastingdienst (bij voorkeur iemand van je regiokantoor) en informeren of de machtiging wel is aangekomen en waarom er niets is afgeschreven. Het is de vraag of het handig is dat je nu zelf ook termijnen hebt betaald omdat zij wel eens zouden kunnen redeneren dat je dus inderdaad door eigen schuld te laat bent geweest. Overigens, als je voor het overige altijd netjes aan je verplichtingen hebt voldaan, zullen de gevolgen wel meevallen, hooguit berekenen ze wat invorderingsrengte/heffingsrente wegens te laat betalen. Iets om je accountant even contact over te laten hebben lijkt me, die heb je
niet voor niets!

Succes ermee!
Met citaat reageren
 

Favorieten/bladwijzers


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie

Soortgelijke discussies
Discussie Auteur Forum Reacties Laatste bericht
KvK inschrijfformulier - een paar vragen B.Aalbers Al die andere praktische dingen 2 18 maart 2008 18:36


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 09:23.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Lancelots Copyright © 2006-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon