Home Starten Bedrijfsvoering Marketing Ontwikkelen Netwerken Forum
Home

RSS
Ga terug   Lancelots Forum - Voor freelancers > Bedrijfsvoering > Belasting
Registreer Weblogs FAQ Netwerk Berichten van vandaag Zoeken

Mededelingen

Belasting Inkomstenbelasting (winst uit onderneming en resultaat uit overige werkzaamheden), omzetbelasting (btw), vennootschapsbelasting.

 
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
Prev Vorig bericht   Volgende bericht Next
  #6  
Oud 6 december 2009, 20:30
Jacqueline Jacqueline is offline
Juniorlid
 
Geregistreerd: 3 december 2009
Berichten: 3
Stuur een bericht via MSN naar Jacqueline
Standaard Re: Nieuw bedrijf opstarten met iemand naast het hebben van een eenmanszaak

dank jullie wel! ik had het wel gelezen maar wist niet dat je hier afzonderlijk als persoon gebruik van kon maken of niet. (dat dat het per bedrijf ging)

Ik heb zelf al 3 keer ondernemersaftrek genoten met mijn eigen bedrijf, maar mijn compagnon mag dat dus wel doen nog.(grrr:-)

ik heb nog een klein vraagje, misschien dat jullie dat ook wel weten,
ik heb een prive auto waar ik de benzine aftrek van de belasting (iets van 0.19 ct per km) onder het motto: klantenbezoek.

Per 1 januari wil ik ivm veranderde bedrijfsactiviteiten een klein tweedehans bestelwagentje aanschaffen, waar ook mijn compagnon in kan rijden (is prive niet in het bezit van auto).
Kan ik het beste deze auto op grijs kenteken aanschaffen op naam van mijn zaak (of onze nieuwe zaak samen) of kan deze het beste door mijn compagnon prive worden aangeschaft en alleen de bezinekosten opgegeven worden?

ik heb uren lopen turen naar de site van de kvk en van de belastingdienst, maar snap het grijze en prive systeem niet echt.
(aanschafwaardes, nieuwwaarde, aftrekposten etc.).

Als we allebei een prive auto hebben, is dat voldoende of kunnen we beter een grijze bedrijfswagen aanschaffen? (vooralsnog zjin de priveritten in de meerderheid, dan de zakelijke, maar je weet het nooit in de toekomst)

alcvast bedankt!
Met citaat reageren
 

Favorieten/bladwijzers


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie

Soortgelijke discussies
Discussie Auteur Forum Reacties Laatste bericht
Mag ik bedrijven na 1 juli ongevraagd direct mail sturen? jesse Marketing en acquisitie 14 13 juni 2009 01:17
Zijn dit aanvaardbare voorwaarden? jazzvb Omgaan met opdrachtgevers 6 23 januari 2009 22:03
Luisteren naar je onderbuikgevoel Janny Omgaan met opdrachtgevers 10 12 december 2006 09:07


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 19:27.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Lancelots Copyright © 2006-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon