Home Starten Bedrijfsvoering Marketing Ontwikkelen Netwerken Forum
Home

RSS
Ga terug   Lancelots Forum - Voor freelancers > Bedrijfsvoering > Al die andere praktische dingen
Registreer Weblogs FAQ Netwerk Berichten van vandaag Zoeken

Mededelingen

Al die andere praktische dingen Bedrijfsnaam, KvK, spullen inkopen, briefpapier, rechtsvorm, bedrijfsruimte, vervoer, juridische zaken, verzekeringen.

 
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
Prev Vorig bericht   Volgende bericht Next
  #3  
Oud 3 februari 2011, 11:02
Roel Jongman Roel Jongman is offline
Verbannen
 
Geregistreerd: 3 april 2009
Berichten: 979
Stuur een bericht via Skype™ naar Roel Jongman
Standaard

Maar het hoeft niet zo, als je een eenmanszaak hebt (en dat geld alleen voor eenmanszaken) dan moet de btw herleidbaar zijn naar de ondernemer (je persoonsnaam) en niet uitsluitend naar de onderneming. (je handelsnaam) dus in sommige gevallen kan je btw op facturen die aan jou als privepersoon zijn gericht toch aftrekken zolang die kosten maar voor een zakelijk doel zijn en daar ontstaat vaak de discussie. maar in dit geval is het glashelder, jij belast door aan een derde dus is er sprake van zakelijke "inkoop" en "verkoop"

Kortom jij kunt de btw van je prive factuur voor het zakelijk deel wat je doorbelast gewoon in voorbelasting aftrek nemen. Dus je kunt

Ik ga even zoeken naar het linkje waar dat in staat want ik heb zolang gedacht dat het niet kon dat ik altijd nog een beetje twijfel.. ik ben er een half jaar geleden ofzo achter gekomen dat dit zo kan..
op zich wel logisch bij een eenmanszaak is zelfs je btw nummer gelijk aan je fiscaal nummer en is er geen onderscheid tussen de persoon en de onderneming. In alle andere gevallen is dit wel zo.
Met citaat reageren
 

Favorieten/bladwijzers


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie

Soortgelijke discussies
Discussie Auteur Forum Reacties Laatste bericht
Fout in mijn gemaakte opdracht... nancy_kelpie Omgaan met opdrachtgevers 20 3 juli 2009 13:52
Uitsluiting van VAR WUO? Jan16 Verklaring Arbeidsrelatie (VAR) 10 5 februari 2009 19:18
Zijn dit aanvaardbare voorwaarden? jazzvb Omgaan met opdrachtgevers 6 23 januari 2009 22:03


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 05:47.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Lancelots Copyright © 2006-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon