Home Starten Bedrijfsvoering Marketing Ontwikkelen Netwerken Forum
Home

RSS
Ga terug   Lancelots Forum - Voor freelancers > Archief > Verklaring Arbeidsrelatie (VAR)

Mededelingen

Verklaring Arbeidsrelatie (VAR) De Verklaring Arbeidsrelatie (VAR) is afgeschaft per 1 mei 2016. Dit forum is gesloten en gearchiveerd.

 
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
  #1  
Oud 29 februari 2008, 09:56
Richardw Richardw is offline
Lid
 
Geregistreerd: 28 februari 2008
Berichten: 9
Standaard Re: VAR verklaring voor VOF of BV nodig?

Rene en Wim,
Bedankt voor de antwoorden, het wordt me zo langzamerhand duidelijk

Naar aanleiding van die VOF en VAR-DGA's heb ik nog een volgende vraag

We facturering via onze VOF naar de opdrachgevers. Mijn nieuwe opdrachtgever heeft hier geen probleem mee, maar zal de factuur voor een deel uitbetalen op het rekeningnummer van de VOF en een ander deel op de G rekening van mijn BV. Is dit wel helemaal correct ?

groeten
Richard
  #2  
Oud 29 februari 2008, 15:14
Aspon's schermafbeelding
Aspon Aspon is offline
Veteraan
 
Geregistreerd: 21 december 2006
Berichten: 397
Standaard Re: BV's vormen VOF: VAR voor VOF of BV nodig?

Een G-rekening wordt gebruikt als de Wet Keten Aansprakelijkheid van toepassing is. Overwegend in de bouw. Het is geen verplichting om gebruik te maken van een G-rekenin. Dat komen opdrachtgever/onderaannemer overeen.
Ook de hoogte van het te storten deel is wat beiden overeenkomen.

Een G-rekening wordt met name gebruikt bij (verzekeringsplichtig) personeel. Op zich is een DGA niet verzekeringsplichtig t.o.v. zijn eigen BV. Maar hij is wel belastingplichtig en daar geldt de G-rekening ook voor.

Volgens mij kan een opdrachtgever de factuur alleen maar betalen aan de VOF en aan een eventuele G-rekening van de VOF. De VOF is de contractpartij. Maar op dit punt weet ik het fijne niet van.

Wim
  #3  
Oud 29 februari 2008, 16:29
Richardw Richardw is offline
Lid
 
Geregistreerd: 28 februari 2008
Berichten: 9
Standaard Re: BV's vormen VOF: VAR voor VOF of BV nodig?

Hoi,

Die G-rekening is dus niet verplicht en gebruikelijk in de bouw. Wij werken in de automatiseringsbranche Is ook wel bouw maar op een andere manier

Maar kan er geen WKA-verklaring (Wet Keten Aansprakelijkheidsverklaring) worden afgegeven door mijn accountant cq boekhouder, zodat ik geen gebruik hoeft te maken van een G rekening

VOF is inderdaad de contractpartij , dus naar mijn mening heb je daar gelijk in

Richard
  #4  
Oud 29 februari 2008, 17:19
Aspon's schermafbeelding
Aspon Aspon is offline
Veteraan
 
Geregistreerd: 21 december 2006
Berichten: 397
Standaard Re: BV's vormen VOF: VAR voor VOF of BV nodig?

Een WKA verklaring kan, als je opdrachtgever daarmee akkoord gaat. De belastingdienst doet daar niet zoveel mee.

Wat ook wel gebeurd is rechtstreeks storten naar de Belastingdienst. Maar je moet ook even nagaan (via je boekhouder) of die 30% voor een DGA wel reeel is.

Wim
  #5  
Oud 29 februari 2008, 18:18
Richardw Richardw is offline
Lid
 
Geregistreerd: 28 februari 2008
Berichten: 9
Standaard Re: BV's vormen VOF: VAR voor VOF of BV nodig?

Wim,

Wat voor percentage zou reeel zijn voor een DGA

Richard
  #6  
Oud 29 februari 2008, 18:50
Aspon's schermafbeelding
Aspon Aspon is offline
Veteraan
 
Geregistreerd: 21 december 2006
Berichten: 397
Standaard Re: BV's vormen VOF: VAR voor VOF of BV nodig?

Richard,

In de bouw, waar voor werknemers belasting en SV premies worden ingehouden, ligt dit percentage rond de 30%.
Bij niet verzekeringsplichtig personeel, zoals een DGA gaat het alleen om belasting. Misschien kan dit daarom halveren. Maar daar kan je boekhouder meer over vertellen. Die weet wat er aan belasting dient te worden betaald.
Vandaar mijn suggestie. Op dit terrein ben ik niet zo bekend.

Wim
 

Favorieten/bladwijzers

Labels
var-dga, vof

Discussietools Zoek in deze discussie
Zoek in deze discussie:

Geavanceerd zoeken
Weergave

Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie

Soortgelijke discussies
Discussie Auteur Forum Reacties Laatste bericht
Evaluatie wet uitbreiding rechtsgevolgen VAR René Nieuws - Voor en door freelancers 3 8 februari 2008 19:40
freelancer uit Belgie - VAR nodig? erno@ernohannink.nl Al die andere praktische dingen 2 2 juni 2007 19:54


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 08:37.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Lancelots Copyright © 2006-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon