Home Starten Bedrijfsvoering Marketing Ontwikkelen Netwerken Forum
Home

RSS
Ga terug   Lancelots Forum - Voor freelancers > Bedrijfsvoering > Belasting

Mededelingen

Belasting Inkomstenbelasting (winst uit onderneming en resultaat uit overige werkzaamheden), omzetbelasting (btw), vennootschapsbelasting.

Reageren
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
  #1  
Oud 22 januari 2011, 14:52
Roel Jongman Roel Jongman is offline
Verbannen
 
Geregistreerd: 3 april 2009
Berichten: 979
Stuur een bericht via Skype™ naar Roel Jongman
Standaard

Hallo Hans,

Het is zo dat als ondernemer de bijtelling is gemaximeerd op de autokosten.
Dat betekent als jou bijtelling 6000 euro per jaar zou zijn. Maar jou autokosten (afschrijving, brandstof, onderhoud, e.d.) zijn maar 4.000 euro dan betaal je maar een bijtelling van 4.000 euro.
Het UWV bepaald de hoogte van je recht op uitkering op basis van je verzamelinkomen danwel winst uit onderneming aandeel daarin.

Als koerier lijkt de kans mij niet zo groot dat je echter minder kosten hebt als de bijtelling want je auto is je belangrijkste kostenpost.

Maar er zijn verschillende opties die je kunt onderzoeken

- Is er een bestelauto's die maar 20% of 14% bijtelling opleveren waardoor de bijtelling lager word en dus ook je inkomen. Risico bij deze variant is dat de verlaagde bijtelling op enig moment kan worden afgeschaft/aangepast en je alsnog met een hoge bijtelling word geconfronteerd.

- Als jij door die nieuwe auto en groei van je onderneming die verlaging van de wao voor lief kan nemen dan kun je natuurlijk de auto gewoon kopen en hoef je niet echt rekening te houden met de korting van je wao, er zijn op dit moment een aantal extra stimuleringsmaatregelen waardoor de auto realtief goedkoop gekocht kan worden en die de balans wat sneller kan laten doorslaan naar de auto gewoon kopen ongeacht de consequenties voor de WAO. Je kunt in elk geval de btw terugvragen en bij bestelauto's vaak ook de bpm een auto van 20000 euro kost dan ineens nog maar 13000 euro o.i.d. gaat best hard.


- Er is een mogelijkheid om de auto voor de btw als zakelijk aan te merken maar voor de inkomstenbelasting als priveauto. Hierdoor kun je als btw ondernemer genieten van de voordelen van het terugvragen van btw en bpm, maar hoef je als IB ondernemer geen bijtelling te betalen. Gevolg is wel dat je de autokosten ook niet ten laste van de onderneming mag brengen en dat je alleen 19 ct aan prive mag vergoeden voor de zakelijke kosten, maar je mag wel alle btw aftrekken (al moet er wel een correctie privegebruik BTW plaatsvinden over de catalogus waarde (12%v25%))
Ik denk dat dit het meest intressant is voor jou om uit te zoeken. Maar laat dit goed uitzoeken door je boekhouder of eventueel een echte fiscalist in combinatie met je WAO uitkering. door de WAO uitkering is het echt maatwerk op jou situatie. omdat 100 euro te veel inkomen al 1000den euro's minder WAO kan betekenen (er staat op dit forum hiervan een voorbeeld).

Er zijn op dit moment extra stimuleringsmaatregelen zoals willekeurige afschrijving en investeringsaftrek voor milieuvriendelijke auto's maar deze maatregelen zullen allemaal hun effect hebben op je inkomen, het zorgt dat je voordelig een auto kan kopen maar als je daarna hetzelfde bedrag kwijt raakt bij de WAO (En dat is vaak structureel) dan is dat niet handig om gebruik van te maken. Dit laatste nog maar als aanvulling om je te overtuigen je goed te laten adviseren door een specialist. liever 500-600 euro aan een goed fiscaal advies en dan maar geen metallic-lak of zelf zingen ipv car audio system
Dan dat je door een eenmalig (groot) voordeel structureel inkomen kwijt raakt wat je wel nodig hebt.
Met citaat reageren
  #2  
Oud 22 januari 2011, 17:33
Hans030a Hans030a is offline
Juniorlid
 
Geregistreerd: 21 januari 2011
Berichten: 2
Standaard Belasting, WAO, ZZP, AUTO

Bedankt voor je snelle antwoord. Hier kan ik zeker wat mee, vooral de optie BTW-->zakelijk IB---->prive ga ik laten onderzoeken. Volgens mij is dit de meest gunstige optie. (maar ik begrijp hieruit, dat de 20% jaarlijks afschrijving niet rechtstreeks te verrekenen is met de 20% bijtelling (bij zuinige auto)). Want dan verandert er volgens mij niets qua WAO uitkering, want 20 minus 20 = nul
Met citaat reageren
  #3  
Oud 25 januari 2011, 20:57
yasin yasin is offline
Seniorlid
 
Geregistreerd: 23 juli 2009
Berichten: 77
Standaard

Als je iets zakelijk aanschaft en dan over wil zetten naar prive eigendom moet je toch alsnog inkomstenbelasting en btw betalen over de auto ?
__________________
Nutral Design & Development
http://www.nutral.net
Met citaat reageren
Reageren

Favorieten/bladwijzers

Labels
auto van de zaak

Discussietools Zoek in deze discussie
Zoek in deze discussie:

Geavanceerd zoeken
Weergave

Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 23:59.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Lancelots Copyright © 2006-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon