Home Starten Bedrijfsvoering Marketing Ontwikkelen Netwerken Forum
Home

RSS
Ga terug   Lancelots Forum - Voor freelancers > Persoonlijk > Jezelf en je freelancepraktijk ontwikkelen

Mededelingen

Jezelf en je freelancepraktijk ontwikkelen Veel freelancers investeren in hun ontwikkeling, zowel vakinhoudelijk als zakelijk. Ze nemen niet meer elke opdracht aan, maar stellen ontwikkelingsdoelen en maken keuzes. Ze ontwikkelen zich gaandeweg steeds meer tot ondernemer of ze creëren nieuwe kennis en dienstverlening. Hoe blijf jij jezelf en je freelancepraktijk ontwikkelen? Een forum voor het delen van inspiratie, twijfels en praktische tips.

 
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
Prev Vorig bericht   Volgende bericht Next
  #13  
Oud 6 september 2007, 16:53
Sjaak's schermafbeelding
Sjaak Sjaak is offline
Veteraan
 
Geregistreerd: 8 juni 2007
Berichten: 272
Standaard Re: Succesvol ondanks...

Bij totale verwaarlozing kunnen beiden uiteindelijk leiden tot een burnout.
Kenmerkend bij overbelasting is geen "nee" kunnen zeggen (waar heb ik dat hier vaker gelezen ), niet kunnen of willen delegeren, denken dat anderen hoge verwachtingen van je hebben en je wilt ze natuurlijk niet teleurstellen enz., stinkend je best doen voor je baas omdat hard werken nu eenmaal van je wordt verwacht.

Bij onderbelasting ben je voortdurend op zoek naar afwisseling en nieuwe uitdagingen. Hier heeft het geen "nee" zeggen een duidelijk doel. Dit ontstaat meestal in een gezagsverhouding (loondienst) waarbij de persoonlijke aandacht van de leidinggevende te wensen over laat. Immers als de werkgever genoegen neemt met een goed functionerende kracht en niet wil investeren in diens verdere ontwikkeling, is de werknemer veroordeeld tot geestdodende routinewerkzaamheden.

Onder deze omstandigheden hard werken lijkt dus erg op bevlogenheid en betrokkenheid, maar is in feite niets anders dan voortdurend ( en met steeds meer stress) bezig zijn met meer van het zelfde. Je ziet dan ook vaak dat deze werknemers er allerlei klussen bij nemen, op zoek naar voldoening, erkenning en waardering. De domper komt bij het periodieke functioneringsgesprek: een werknemer die gewoon wordt beoordeeld op waarvoor hij is aangenomen. Al die extra klussen zijn mooi, maar die staan niet in zijn functiebeschrijving.

Als ZZP-er heb ik met minstens twee zaken waaraan ik een bloedhekel had niet meer te maken: het verplichte inhoudsloze werkoverleg op maandagochtend, en het opgelegde riedeltje in een functioneringsgesprek.

Heerlijk.
Met citaat reageren
 

Favorieten/bladwijzers

Discussietools Zoek in deze discussie
Zoek in deze discussie:

Geavanceerd zoeken
Weergave

Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 02:46.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Lancelots Copyright © 2006-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon