Home Starten Bedrijfsvoering Marketing Ontwikkelen Netwerken Forum
Home

RSS
Ga terug   Lancelots Forum - Voor freelancers > Bedrijfsvoering > Al die andere praktische dingen

Mededelingen

Al die andere praktische dingen Bedrijfsnaam, KvK, spullen inkopen, briefpapier, rechtsvorm, bedrijfsruimte, vervoer, juridische zaken, verzekeringen.

 
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
Prev Vorig bericht   Volgende bericht Next
  #9  
Oud 4 oktober 2007, 20:05
Jeroenjn
Gast
 
Berichten: n/a
Standaard Re: Freelance voor je vaste werkgever

Wederom bedankt voor de uitleg !

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Aspon Bekijk bericht
Noltie,
Deze uitleg maakt het wat makkelijker om mee tedenken. Als je dit wilt realiseren, zou ik het aantal uren dat je nu voor je baas werkt verminderen. Want anders zijn het gewoon werkzaamheden die je doet in de baas zijn tijd en vallen die sowieso onder de arbeidsovereenkomst (de aard der werkzaamheden zijn daarbij niet maatgevend).
Als ik deze werkzaamheden thuis doe (de aard van de werkzaamheden is een hobby van me (nl filmen) en behoren niet tot mijn reguliere werkzaamheden die ik doe in loondienst) en bv. maandag dit gemaakte werk meeneem naar het bedrijf waarvoor ik werk, waar dit materiaal weer gebruikt kan worden dan kan dit toch niet onder 'gewone werkzaamheden' vallen, of zie ik dit verkeerd ?

Daarnaast wordt je ondernemer, waarbij één van de klanten je baas kan zijn. Daarbij moet je ook een echte ondernemer worden. dat betekent onder andere het voeren van een adminsitratie, je presenteren als ondernemer (zoals visitekaartjes, eigen briefpapier), klanten werven, ondernemingsverzekeringen afsluiten, werkzaamheden voor eigen risico uitvoeren, enz.
Dit ben ik idd van plan. Part time freelance werkzaamheden, eigen site, briefpapier en de hele mikmak netjes in orde maken. Is het zinvol om ook in den beginne voor 1 of 2 opdrachtjes per maand een verzekering af te sluiten? (ivm met dat me wat mocht overkomen tijdens deze freelance werkzaamheden)

Omdat je voor je oude baas ook opdrachten wilt uitvoeren, zal de Belastingdienst met name op die relatie letten. Men verwacht dat je meerdere opdrachtgevers hebt (niet direct, maar er moet wel groei in het aantal opdrachtgevers aantoonbaar zijn)
1e instantie ben ik van plan om te kijken of ik een aantal opdrachtjes kan doen voor verschillende opdrachtgevers, ik ben deze discussie gestart om te erachter te komen of ik dit in de ogen van de belastingdienst eventueel kan doen voor mijn huidige werkgever.

Vandaar dat de scheiding tussen de (huidige) formele dienstbetrekking en je (toekomstige) onderneming zo belangrijk is. Ik denk dat deze scheiding er wel is, als ik deze werkzaamheden niet doe (op dit moment doe ik ze er namelijk zo bij), moet hier een extern bedrijf voor worden ingeschakeld ! (zie ik dit goed?)

Wim
Met citaat reageren
 

Favorieten/bladwijzers

Discussietools Zoek in deze discussie
Zoek in deze discussie:

Geavanceerd zoeken
Weergave

Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie

Soortgelijke discussies
Discussie Auteur Forum Reacties Laatste bericht
Als startende freelancer opdracht via voormalig werkgever Fjodor Verklaring Arbeidsrelatie (VAR) 25 18 maart 2008 21:34
Oude werkgever Ben11 Al die andere praktische dingen 4 19 september 2007 20:41
Ben ik eigenlijk mijn eigen werkgever? Mariëlle Schrijft Belasting 4 10 april 2007 19:17


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 07:20.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Lancelots Copyright © 2006-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon