Home Starten Bedrijfsvoering Marketing Ontwikkelen Netwerken Forum
Home

RSS
Ga terug   Lancelots Forum - Voor freelancers > Archief > Verklaring Arbeidsrelatie (VAR)

Mededelingen

Verklaring Arbeidsrelatie (VAR) De Verklaring Arbeidsrelatie (VAR) is afgeschaft per 1 mei 2016. Dit forum is gesloten en gearchiveerd.

 
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
Prev Vorig bericht   Volgende bericht Next
  #3  
Oud 13 juli 2009, 11:12
lyonesse's schermafbeelding
lyonesse lyonesse is offline
Veteraan
 
Geregistreerd: 10 mei 2008
Berichten: 718
Standaard Re: Var verklaring freelancer via bemiddeling

Ik heb geen ervaring met het inhuren van freelancers, maar weet wel wat de Belastingdienst over diverse zaken zegt.

Als 'een derde' wordt ingehuurd is de enige manier om als inhuurder gevrijwaard te zijn van nakomende vorderingen Loonheffing het opvragen en bewaren van een op de geleverde diensten betrekking hebbende geldige VAR-wuo of VAR-dga.

Als de freelancer rechstreeks aan jullie factureert, hebben jullie wel degelijk het recht een VAR op te vragen, waarbij je dan een VAR-row of VAR-loon niet accepteert.

Gaan jullie zonder goeie en geldige VAR met de betreffende persoon in zee, dan lopen jullie weloverwogen het risico op naheffing. Afhankelijk van de aard van de diensten die geleverd zullen worden/de aard van jullie bedrijf hoeft dat geen probleem te zijn, maar zeker weten doe je het altijd pas achteraf.

Groeten, Renée
 

Favorieten/bladwijzers

Discussietools Zoek in deze discussie
Zoek in deze discussie:

Geavanceerd zoeken
Weergave

Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie

Soortgelijke discussies
Discussie Auteur Forum Reacties Laatste bericht
Hulp Var verklaring voor muzikant Patturik Verklaring Arbeidsrelatie (VAR) 4 9 februari 2009 17:42
VAR verklaring BV dalet Verklaring Arbeidsrelatie (VAR) 6 26 februari 2008 12:42
Evaluatie wet uitbreiding rechtsgevolgen VAR René Nieuws - Voor en door freelancers 3 8 februari 2008 19:40
freelancer uit Belgie - VAR nodig? erno@ernohannink.nl Al die andere praktische dingen 2 2 juni 2007 19:54
VAR verklaring en verplichtingen tegenover opdrachtgever ?? Alan French Omgaan met opdrachtgevers 2 3 oktober 2006 19:36


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 06:50.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Lancelots Copyright © 2006-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon