Home Starten Bedrijfsvoering Marketing Ontwikkelen Netwerken Forum
Home

RSS
Ga terug   Lancelots Forum - Voor freelancers > Markt > Marktplaats
Registreer Weblogs FAQ Netwerk Berichten van vandaag Zoeken

Mededelingen

Marktplaats Stel jezelf voor en bied je diensten aan met een spetterende elevator pitch. Plaats een oproep als je een freelancer zoekt voor een opdracht, om mee samen te werken of werkruimte te delen.

 
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
Prev Vorig bericht   Volgende bericht Next
  #2  
Oud 21 februari 2007, 15:16
NowHow's schermafbeelding
NowHow NowHow is offline
Veteraan
 
Geregistreerd: 2 augustus 2006
Berichten: 593
Weblogartikelen: 13
Standaard Re: Hoe te beginnen als freelance systeembeheerder?

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door roberto Bekijk bericht
Hallo Allen,


Ik ben een Systeembeheerder van 30 jaar met 6 jaar ervaring in de ICT,
varieerend van helpdesk tot netwerkbeheer en al jaren in de loondienst,nu binnenkort ben ik van plan om mijn eigen bedrijf te starten in dienstverlening in de algemene zin van het woord.
Hoe maak je hierin een goede start?
alle tips zijn welkom.


Alvast bedankt!

Grt Robert
Dag Robert,

Poeh, een eenduidig antwoord hierin is natuurlijk niet te geven. Mijn eerste vraag is dan ook: heb je zelf een goed idee wat je in huis hebt en voor welk soort klanten je zou willen werken? Dat is al een hele kluif om mee te beginnen. Kijk daarna naar het netwerk wat je heb en houd er rekening mee dat je netwerk altijd groter is dan dat jezelf denkt. Die oom of neef waar je regelmatig mee zit te bomen over auto's b.v. zou zomaar een goede ingang kunnen zijn bij potentiele klanten.

Verder: bedenk wat je zou kunnen onderscheiden van je concurrenten. Ga daarvoor eens goed rond je heen kijken: hoe presenteren andere zelfstandige systeembeheerders(?) zich en wat vind je daar goed en minder goed aan. Probeer dat naar jezelf te vertalen en uit te dragen en kijk wat je omgeving daarvan vind.

En verder is het vooral een kwestie van gaan doen, erin geloven en zorgen dat je je bedrijf goed op poten zet... overigens werkt een sterke specialisatie in de dingen waar je echt goed in bent vrijwel altijd beter dan een algemene en brede dienstverlening, zeker in het begin. Zorg eerst dat je klanten weten wat ze aan aan je (kunnen) hebben, ben je eenmaal gesettled als zelfstandige dan kun je je dienstverlening altijd nog uitbreiden.
__________________
Mieke Roth
Wetenschappelijke en technische visualisaties
ir Mieke Roth
http://www.miekeroth.nl
http://blogger.miekeroth.com

Met citaat reageren
 

Favorieten/bladwijzers


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 05:40.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Lancelots Copyright © 2006-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon