Home Starten Bedrijfsvoering Marketing Ontwikkelen Netwerken Forum
Home

RSS
Ga terug   Lancelots Forum - Voor freelancers > Bedrijfsvoering > Al die andere praktische dingen
Registreer Weblogs FAQ Netwerk Berichten van vandaag Zoeken

Mededelingen

Al die andere praktische dingen Bedrijfsnaam, KvK, spullen inkopen, briefpapier, rechtsvorm, bedrijfsruimte, vervoer, juridische zaken, verzekeringen.

Reageren
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
  #1  
Oud 12 april 2012, 17:54
Sandco Sandco is offline
Juniorlid
 
Geregistreerd: 12 april 2012
Berichten: 1
Standaard

Beste Jurgen,

Ik lees hier al even mee, maar heb me speciaal geregistreerd om hierop te kunnen reageren. Ik ben namelijk ook Belg met een eigen zaak in Nederland

Mijn advies is om je eerst en vooral te oriënteren wat betreft het starten van een eigen zaak in Vlaanderen. Daar hang je (in de meeste gevallen) namelijk vast aan een hele hoop meer regeltjes en kosten dan in Nederland; zo is het in de meeste gevallen verplicht om een (recent) getuigschrift bedrijfsbeheer te kunnen voorleggen, en is het in veel gevallen financieel nadeliger om in Vlaanderen zelfstandig te zijn (dit ivm kosten van RSZ en belastingen).

Een VAR hebben ze verder niet in Belgie (voor zover ik weet - of het zou daar nieuw ingevoerd moeten zijn). Het diploma bedrijfsbeheer is wel een vereiste (tenzij je via een BV aan de slag kan of zo, daar zijn achterpoortjes voor). Het behalen van zo'n getuigschrift kan eenvoudig via Syntra - tijdens de lessen (boekhouding, marketing en nog wat) maak je ook nog eens een ondernemingsplan dat door een jury beoordeeld wordt - op zich heel erg nuttig, zo word je in 1 keer geconfronteerd met alle facetten van een eigen bedrijf in Belgie. In mijn geval heeft het er toendertijd voor gezorgd dat ik mijn zaak niet gestart ben (ondanks lovende reacties op mijn ondernemingsplan), nu dus wel in Nederland (mede dankzij de vele steuntjes in de rug voor starters die hier voorzien zijn).

Ik ben geen expert, maar het hele punt van een eenmanszaak in Vlaanderen is net dat je wel persoonlijk aansprakelijk kan gesteld worden... al kan je ook daar waarschijnlijk op zoek naar iemand die je hiervoor kan en wil verzekeren.

Ook alweer, ik ben geen expert, maar mogelijk kan het wel voordelig zijn (op vlak van BTW) om vanuit het ene land opdrachten uit te voeren voor opdrachtgevers uit het andere land... ook daar kan je best uitvoerig naar informeren.

Van grensoverschrijdende hypotheken weet ik verder niets, maar niets houdt je tegen om te vergelijken toch? Mocht je hier echt meer over te weten komen, ben ik overigens ook best benieuwd wat het voordeligst is!

Ik wil je in ieder geval veel succes wensen, wat voor constructie je ook kiest!
Met citaat reageren
Reageren

Favorieten/bladwijzers

Labels
belgië, eenmanszaak, hypotheek, zzp


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie

Soortgelijke discussies
Discussie Auteur Forum Reacties Laatste bericht
Inkomstenbelasting Samen een huis gekocht, maar ook eigen zaak Tureluur Belasting 7 13 maart 2012 20:58
Inkomstenbelasting Telefoonabonnement bij kantoor aan huis wél op de zaak zetten met internettelefonie? René Belasting 3 6 februari 2012 00:47
Inkomstenbelasting Nederlandse opdrachtgever wil mij via Duitse GmbH laten factureren voor opdracht in België. Mag dat? Loes Belasting 2 10 augustus 2011 13:27
Nederlandse freelancer met langdurige IT-opdracht in België Niki Al die andere praktische dingen 1 28 april 2009 22:45


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 09:43.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Lancelots Copyright © 2006-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon