Home Starten Bedrijfsvoering Marketing Ontwikkelen Netwerken Forum
Home

RSS
Ga terug   Lancelots Forum - Voor freelancers > Bedrijfsvoering > Al die andere praktische dingen
Registreer Weblogs FAQ Netwerk Berichten van vandaag Zoeken

Mededelingen

Al die andere praktische dingen Bedrijfsnaam, KvK, spullen inkopen, briefpapier, rechtsvorm, bedrijfsruimte, vervoer, juridische zaken, verzekeringen.

Reageren
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
  #1  
Oud 19 mei 2008, 14:06
lyonesse's schermafbeelding
lyonesse lyonesse is offline
Veteraan
 
Geregistreerd: 10 mei 2008
Berichten: 718
Standaard Re: Premies sv

Ik vond nog een mooie omschrijving in het "Besluit Beleidsregels beoordeling dienstbetrekking": Bij een overeenkomst van opdracht staat het overeengekomen resultaat voorop, terwijl bij een arbeidsovereenkomst de nadruk ligt op het leveren van een bepaalde inspanning van de werknemer."

Groetjes, Renée
Met citaat reageren
  #2  
Oud 19 mei 2008, 22:05
Aspon's schermafbeelding
Aspon Aspon is offline
Veteraan
 
Geregistreerd: 21 december 2006
Berichten: 397
Standaard Re: Premies sv

Als fotojounalist kan er zeker sprake zijn van een gezagsverhouding, omdat je misschien een bepaald iets moet fotograferen, met deadlines, hoe het er uit moet zien, enz.

De beleidsregels zijn niet helemaal precies omschreven. Alleen bij aannemeing van werk is er sprake van een resulaatverplichting. Tegen een bepaalde prijs een bepaald resultaat opleveren (bijvoorbeeld de bouw van een woning).

Bij opdrachten kan niet altijd een bepaald resultaat geleverd worden. Een tandarts doet zijn best dat je van de kiespijn afkomt, maar kan dit niet beloven. Het is dus een twijfelgeval tussen inspanning en resultaat.

Een arbeidsovereenkomst is een zuivere inspanningsverplichting.

Wim
Met citaat reageren
Reageren

Favorieten/bladwijzers

Labels
gezagsverhouding


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie

Soortgelijke discussies
Discussie Auteur Forum Reacties Laatste bericht
Evaluatie wet uitbreiding rechtsgevolgen VAR René Nieuws - Voor en door freelancers 3 8 februari 2008 19:40
premies en loonbelasting klusmarie Verklaring Arbeidsrelatie (VAR) 2 11 september 2007 10:16
Wanneer 0-urencontract i.p.v. VAR? M.Zandbergen Verklaring Arbeidsrelatie (VAR) 16 14 januari 2007 21:47


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 17:32.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Lancelots Copyright © 2006-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon