Home Starten Bedrijfsvoering Marketing Ontwikkelen Netwerken Forum
Home

RSS
Ga terug   Lancelots Forum - Voor freelancers > Markt > Omgaan met opdrachtgevers
Registreer Weblogs FAQ Netwerk Berichten van vandaag Zoeken

Mededelingen

Omgaan met opdrachtgevers Hoe kun je het gedrag van je opdrachtgever beïnvloeden? Hoe bepaal je je uurtarief? Wat te doen als de factuur niet betaald wordt? Hoe ga je om met problemen in een project?

 
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
Prev Vorig bericht   Volgende bericht Next
  #4  
Oud 21 september 2009, 13:25
Roel Jongman Roel Jongman is offline
Verbannen
 
Geregistreerd: 3 april 2009
Berichten: 979
Stuur een bericht via Skype™ naar Roel Jongman
Standaard Re: Te hanteren Aansprakelijkheid bij consultancy

Ik denk dat Rene aardig de kern raakt. Algemene voorwaarden zijn belangrijk omdat ze jou als opdrachtnemer meer rechtzekerheid bij gewone / kleine geschillen. Maar feitelijk is het niet meer dan een weergave van wat jij (jou bedrijf) redelijk vind. Daarom is het ook verplicht ze bij elke offerte te stoppen zodat de potentiele klant ook weet wat jij redelijk vind. Vervolgens kan ook het spel beginnen over bepaalde voorwaarden. dus ook maar "my 2 cents"

Wat betreft de aansprakelijkheid moet je als zzp-er / kleine / startende ondernemer, reeël zijn. Welke schadevergoeding kun je betalen zonder failliet te gaan? Persoonlijk denk ik dat de opdrachtgever de meeste zekerheid heeft als je een beroepsaansprakelijkheidsverzekering hebt. 1 of 2x factuurwaarde is heel subjectief en kan in het geheel niet in verhouding staan tot berokkende schade niet dat je ervan uit gaat maar ja shit happens..
Een van de eerste maatregelen bij problemen is dat je factuur niet betaald word, ongeacht wat in de AV staat. Als je een clausule hebt waarin je verwijst naar een beroepsaansprakelijkheid en/of wettelijke aansprakelijkheidsverzekering dan is voor iedereen duideljik dat je in geval van problemen goede voorzieningen hebt getroffen om de schade echt te dekken en niet alleen gerelateerd aan jou facturen.

Het niet betalen van een (deel van de) factuur door de opdrachtgever zou ik vooral als onderhandelingsresultaat willen zien en niet als standaard opgenomen in de AV. Dit zou je een schikking buiten de verzekering om kunnen noemen. Het vervelende is dat alles wat in de AV staat ook tegen je kan werken. Dus dat de hele factuurwaarde (of 2x factuurwaarde) als schade word geclaimd voor een klein probleem omdat je dat in je voorwaarden hebt genoemd als maximum..
Met citaat reageren
 

Favorieten/bladwijzers

Labels
aansprakelijkheid, aansprakelijkheidsverzekering


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie

Soortgelijke discussies
Discussie Auteur Forum Reacties Laatste bericht
Hulp gevraagd bij het vinden van de nieuwe bureaumanager voor La Red NowHow Marktplaats 0 2 februari 2009 21:38
Aansprakelijkheid t029248 Omgaan met opdrachtgevers 3 28 juli 2008 23:24
BTW bij beëindiging bedrijf djbel Belasting 0 21 september 2007 14:44
Freelancen bij je oude werkgever, ?!? itfreelancer Al die andere praktische dingen 4 27 juli 2007 12:39
Aanmelden bij Belastingdienst Mark Freelancepraktijk starten 11 25 maart 2007 19:50


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 09:20.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Lancelots Copyright © 2006-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon