Home Starten Bedrijfsvoering Marketing Ontwikkelen Netwerken Forum
Home

RSS
Ga terug   Lancelots Forum - Voor freelancers > Bedrijfsvoering > Belasting
Registreer Weblogs FAQ Netwerk Berichten van vandaag Zoeken

Mededelingen

Belasting Inkomstenbelasting (winst uit onderneming en resultaat uit overige werkzaamheden), omzetbelasting (btw), vennootschapsbelasting.

 
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
Prev Vorig bericht   Volgende bericht Next
  #2  
Oud 27 januari 2010, 09:10
Roel Jongman Roel Jongman is offline
Verbannen
 
Geregistreerd: 3 april 2009
Berichten: 979
Stuur een bericht via Skype™ naar Roel Jongman
Standaard Re: Aftrekposten startende ondernemer

Je vragen zijn duidelijk:
even weer de waterscheiding maken Omzetbelasting en Inkomstenbelasting hebben niets met elkaar te maken het zijn 2 volledig onafhankelijke belastingen.

1. De BTW over je omzet draag je af, de btw over de inkoop/kosten facturen vraag je terug via de OB aangifte.

2. De bedrijfskosten zoals aquisitie, spullen voor je werk zet je in je administratie die leid tot een resultatenrekening en balans. Het saldo van je omzet minus de kosten is de winst.

Deze winst geeft je op in de Inkomstenbelasting en vervolgens mag je daar volgens bepaalde spelregels zelfstandigenaftrek en startersaftrek op in mindering brengen (als je dus aan de criteria voldoet)

Het tussentijds aangeven van inkomstenbelasting doe je doormiddel van het invullen van een verzoek wijziging voorlopige aanslag 2010. Dit doe je op moment dat je goed inzicht hebt in wat je dit gaat verdienen. Als je deze nu indient dan mag je in 10 of 11 termijnen betalen.
Als je zelf geen voorlopige aanslag indient krijg je zo rond mei/juni een uitnodiging van de belastingdienst om voor 1 augustus een voorlopige aanslag in te dienen. Deze laatste is verplicht. Je kunt zelf eerder een verzoek doen middels de link hiervoor genoemd. I

Ik vind het een goed idee van je om dat inderdaad regelmatig te doen danwel te controleren, verschil is wel dat je hier altijd een schatting voor het hele jaar opgeeft. Maar je kunt hem zo vaak wijzigen als je wilt en als je ziet dat je een te hoge schatting hebt gemaakt kun je hem zo weer verlagen. (niet elke maand gaan doen maar elk kwartaal is nuttig)

Je hebt dus feitelijk zelf helemaal in de hand hoeveel inkomsten belasting je al betaald op een voorlopige aanslag.
Met citaat reageren
 

Favorieten/bladwijzers


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie

Soortgelijke discussies
Discussie Auteur Forum Reacties Laatste bericht
Zowel VAR als opgaaf startende onderneming? Peterk36 Verklaring Arbeidsrelatie (VAR) 6 1 november 2009 10:02
Zelfstandig ondernemer naast fulltime studie? Marijn Belasting 5 20 januari 2007 11:20
Ondernemer op de valreep? Matt Belasting 16 15 december 2006 08:32
Ondernemer of inhuurkracht? René Jezelf en je freelancepraktijk ontwikkelen 5 6 mei 2006 12:46


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 07:45.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Lancelots Copyright © 2006-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon