Home Starten Bedrijfsvoering Marketing Ontwikkelen Netwerken Forum
Home

RSS
Ga terug   Lancelots Forum - Voor freelancers > Markt > Marketing en acquisitie
Registreer Weblogs FAQ Netwerk Berichten van vandaag Zoeken

Mededelingen

Marketing en acquisitie Sommige freelancers hebben altijd opdrachten. Ze weten precies welk klantprobleem ze oplossen. Ze hebben focus en onderscheiden zich van andere freelancers. Ze publiceren en netwerken actief, want interessante opdrachten komen vaak via-via. Met de opdrachten die niet bij hun passen, maken ze iemand in hun netwerk blij.

 
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
Prev Vorig bericht   Volgende bericht Next
  #4  
Oud 31 oktober 2007, 19:44
Arend Arend is offline
Verbannen
 
Geregistreerd: 7 oktober 2007
Berichten: 128
Standaard Re: Marktonderzoek voor magazine: hoe pak ik dat aan?

Hoi Linda,
Ik snap je schroom niet zo goed dat je zo min mogelijk kwijt wilt over je plan. Dat maakt het lastig om je gericht advies te geven.
Maar goed, een poging. Zoek een bureau die ervaring heeft met soortelijke onderzoeken, misschien ook specifiek op het gebied van bladen/tijschriften/media. Je kunt google-n voor bureaus, maar je zou ook gewoon recent verschenen bladen kunnen bellen en vragen of en zo ja, met welke bureaus ze samenwerken.
Ik heb alleen met onderzoeksbureaus samengewerkt voor tevredenheidsonderzoeken, dat is toch iets anders volgens mij.

Let goed op de prijs (open deur; altijd onderhandelen), vraag een plan van aanpak als onderdeel van de offerte, kijk goed naar de planning (uren/op te leveren producten/doorlooptijden) en vraag eventueel een voorbeeldrapport op, zo kan je een insschatting maken of hun manier van alayseren, resultaten presenteren en conclusies trekken jou bevalt. Vragen naar referenties kan ook.
En probeer een beeld te vormen of ze echt weten waar ze over praten. Ik heb soms met bureaus te maken gehad die prutsers eerste klas waren, ze konden niet eens een normale vragenlijst opstellen, laat staan relevante statistische analyses uitvoeren.
TNS Nipo doet wel onderzoeken bij het ontwikkelen van product-marktcombinaties. Synovate (vroeger Interview NSS) doet ook mediaonderzoeken. Het zijn wel grote/gevestigde bureaus. Kleintjes ken ik niet. Als je weinig budget hebt, is een afstudeer-duo van een BK (of andersoortig WO) opleiding ook een idee. Succes!
Met citaat reageren
 

Favorieten/bladwijzers


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie

Soortgelijke discussies
Discussie Auteur Forum Reacties Laatste bericht
Vraag aan websiteontwikkelaars onder ons Myrax Al die andere praktische dingen 10 27 september 2007 23:00
Hoe breed? Cindy77 Marketing en acquisitie 22 27 september 2007 10:42
Uitkering en zelfstandig ondernemen Anoniem Al die andere praktische dingen 11 22 februari 2007 10:27
Hoe kom je aan 1225 uren voor het urencriterium? agnez Belasting 12 19 januari 2007 11:43


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 06:57.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Lancelots Copyright © 2006-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon